Úvodní stránka » Z historie

Z historie

Bohužel se nám prozatím nepodařilo najít ani první kroniku psanou kronikářem sboru od roku 1901 a ani druhou kroniku vedenou od roku 1933 a tak skládáme střípek za střípkem historii našeho sboru.

Pokud máte nějaké materiály či znáte pamětníky, kteří by mohli ještě pamatovat slavné tradice hasičů v Mokré Lhotě, neváhejte nás kontaktovat na adrese: sdh@mokralhota.cz . Děkujeme

Co již víme:

(převzato z časopisu Hlas Bystřice z článku o oslavách 100. výročí založení SDH Mokrá Lhota)

"...Máme historicky doloženo, že právě v roce 1901 byl v naší obci založen sbor dobrovolných hasičů. Pokud se přeneseme do této doby, představíme si vážené muže, kteří s elánem a nejlepšímy úmysly stáli u zrodu tohoto sboru. Jejich hlavní myšlenka byla jistě ochrana osobního a obecního majetku před požáry, které v této době byly mnohdy příčinou rodinných tragedií. sbor byl podporován z obecních i osobních prostředků, kterých bylo poskromnu.

Přesto byla hned v počátku vybudována první hasičská zbrojnice a zakoupeno hasičské náčiní. Později byla pořízena i první ruční stříkačka, na svoji dobu velice moderní.

Je veliká škoda, že se nedochovala původní hasičská kronika, ve které bychom se dočetli jména zakládajících "bratrů". Nemůžeme vzpomenout všech, ale je důležité jmenovat prvého starostu p. Josefa Baťhu č.11 a velitele p. Karla Hendrycha č.12 Z ostatních je nutné připomenout p. Karla starého, Ladislava Studničku, Antonína Kadeřábka a Karla Mrkvičku.

Pokračování v článku Co psal HLAS BYSTŘICE o oslavě 100. výročí založení SDH Mokrá Lhota

Aktuálně

Fotky z akcí

68
DSC_0521.jpg

Anketa

 

BlueBoard.cz


Facebook

 


Aktualizace

 

Chcete být informováni o aktualizacích

tohoto webu? Zadejte svůj email a stiskněte

tlačítko "HLÍDEJ!"


SDH MOKRÁ LHOTA

SDH Mokrá Lhota, Mokrá Lhota 608272503 65262506