Úvodní stránka » Aktuálně » Duben v Mokré Lhotě 2022

Duben v Mokré Lhotě

Tak jako každý rok proběhla začátkem dubna úklidová brigáda. V letošním roce jsme uklízeli opět pod hlavičkou celostátní iniciativy Ukliďme Česko, do které se přihlásila také Bystřice, a lokální akce tedy nesla název Ukliďme Bystřicko. V přelomovém týdnu března a dubna se do úklidu okolí města zapojily i děti z místní základní a mateřské školy a musím říct, že naše děti šly na akci s nadšením a vracely se spokojené a pyšné na výsledky dobře odvedené práce. Věřím, že zapojování mládeže a dětí do úklidových akcí má násobně větší edukativní vliv na jejich chování v dospělosti, než opakování informace, že odpadky se do přírody nevyhazují. Držme si tedy palce, aby s časem přibývalo uvědomělých občanů, kteří vědí, jak nakládat s odpady, a neničí přírodu kolem sebe nezodpovědným chováním. 

Nad nálezy z okolí silnic, polních cest i lesů zůstává často rozum stát. A jinak tomu nebylo ani letos. V sobotu 2. dubna jsme akci zahájili v 9 hodiny u hasičské zbrojnice, rozdali jsme si pytle, rukavice a také nějaké občerstvení do kapsy, a vyrazili jsme do okolí naší osady. Podél cesty mezi Lhotou a Mariánovicemi posbírali osadníci mnoho obalů od rychlého občerstvení. No, uznejte sami, že jakmile člověk projede Benešovem, kdy cestou stihne zbaštit celé meníčko od strýčka Colonela, mu v autě ty obaly najednou začnou nepřekonatelně vadit, a tak je jediným řešením otevřít okno a vyhodit je k jejich starším sourozencům vedle cesty! Mezi další klenoty patřily pytle s cementem, které si někdo odložil do Lísku, taky kam jinam si je schovat, že ano?!

Na závěr akce jsme se opět sešli u hasičské zbrojnice a opekli jsme si k obědu zasloužené špekáčky. 

Den poté, v neděli 3. dubna, se po dvouleté odmlce zaviněné pandemií nemoci COVID-19 konečně uskutečnilo tvořivé odpoledne pro děti a jejich rodiče tematicky zaměřené na nadcházející Velikonoce. V zaplněné hasičské zbrojnici jsme si vyrobili hlavouny - hlavičky z hoblin s vlásky z obilí, a březové věnečky k zavěšení na dveře. Na závěr jsme ještě společně ozdobili mašlemi a vajíčky stromek před hasičskou zbrojnicí. Akce se vydařila a už nyní se těšíme na další tvoření, které bude nejspíš vánočně laděné.

Za OV a SDH Mokrá Lhota Tereza Šemberová a Veronika Hřebíčková

20220403_152251.jpg

Aktuálně

Fotky z akcí

68
repreples-hasiici-008_galerie-980.jpg

Anketa

 

BlueBoard.cz


Facebook

 


Aktualizace

 

Chcete být informováni o aktualizacích

tohoto webu? Zadejte svůj email a stiskněte

tlačítko "HLÍDEJ!"


SDH MOKRÁ LHOTA

SDH Mokrá Lhota, Mokrá Lhota 608272503 65262506