Úvodní stránka » Aktuálně » Oslavy 111. výročí založení sboru

MOKROLHOTŠTÍ HASIČI SLAVILI SVÉ VÝROČÍ

 

 

V sobotu 8. září 2012 proběhla na návsi před hasičskou zbrojnicí v Mokré Lhotě oslava 111. výročí od založení Sboru dobrovolných hasičů v osadě Mokrá Lhota spojená s oslavou 660. výročí od zaznamenané první písemné zmínky o osadě Mokrá Lhota.

Na návsi byla připravena výstava hasičské techniky a vybavení, kterým aktuálně disponuji hasiči ve "Lhotě" Návštěvníci i pozvání hosté se mohli na stojanech, umístěných u jednotlivých vozidel a požárních motorových stříkaček seznámit s podrobnými technickými údaji i zajímavostmi, které se k ní vážou. Konkrétně se “lhotští hasiči” pochlubili přenosnou motorovou stříkačkou PS-8 z roku 1955 v přívěsném vozíku ZV-6, přenosnou motorovou stříkačkou PS-12 z osmdesátých let v přívěsném vozíku PPS-12, dopravním požárním automobilem DA8-L1R na podvozku AVIA A31.1 z roku 1989 a nejnovějším “přírůstkem” ve vybavení sboru - cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 24/3500/200-M2R, tedy vozidlem CAS 25 ŠKODA 706 RTHP z roku 1979.

         Oslavu zahájil svým projevem starosta SDH Mokrá Lhota Michal Hodík, který nezapomněl připomenout slavné tradice dobrovolných hasičů v Mokré Lhotě, poděkoval také bývalým a současným členům sboru za dobrou práci pro druhé i vlastní osadu a poděkoval také přítomným zástupcům města Bystřice, Okresního sdružení Hasičů Čech, Moravy a Slezska a okrsku hasičů Bystřice za pomoc a podporu při znovu obnovení činnosti sboru. Následoval projev pana starosty města Bystřice Mgr. Daniela Štěpánka, který ocenil práci sboru v uplynulém roce a symbolicky předal sboru do užívání přenosnou motorovou stříkačku PS-12 zakoupenou z rozpočtu města a cisternovou automobilovou stříkačku CAS 25 Š706 RTHP získanou za symbolickou korunu od akciové společnosti Beneš a Lát. Pan starosta Štěpánek připomenul členům sboru, že bude potřeba ještě mnoho hodin strávených při opravách této automobilové cisternové stříkačky, aby opět mohla plně sloužit při prevenci a likvidaci požárů nejen v osadě Mokrá Lhota. Aby tato nová technika věrně sloužila sboru při ochraně zdraví a majetku obyvatel osady pronesl pozvaný pan farář R.D. ThLic. Antoni Kośmidek z farnosti v Bystřici modlitbu a následně požehnal jak nově předané hasičské technice tak i členům sboru.

         Také přítomní zástupci Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska pan Josef Páv, starosta Okresního sdružení hasičů ČMS a Karel Drábek, starosta okrsku Bystřice SH ČMS - oba rodilí “mokrolhoťáci” - pronesli několik vřelých slov a podpořili členy sboru v jejich další činnosti.

         Členové soutěžního družstva Muži “A” SDH Mokrá Lhota následně přítomným divákům a pozvaným hostům předvedli ukázku požárního útoku s přenosnou motorovou stříkačkou PS-12R, za kterou sklidili od přítomných zasloužený potlesk.

         Ve večerních hodinách celý program oslav zakončila taneční zábava u hasičské zbrojnice, které se kromě místních zúčastnili také “přespolní” z přilehlých osad, Bystřice i Benešova. Zábava se opravdu povedla a skončila až za ranního kuropění.

 

                                                                                     “hasiči ze Lhoty”

Foto: Sabina Křížová © 2012

 

Další fotografie z této vydařené akce naleznete zde: http://mokra-lhota.rajce.idnes.cz/8.9.2012_Oslava_111._vyroci_zalozeni_SDH_Mokra_Lhota

 

Přidat komentář


Zvýrazněné položky jsou povinné.

Aktuálně

Fotky z akcí

68
10369197_670190566389748_2167829237438871661_n.jpg

Anketa

 

BlueBoard.cz


Facebook

 


Aktualizace

 

Chcete být informováni o aktualizacích

tohoto webu? Zadejte svůj email a stiskněte

tlačítko "HLÍDEJ!"


SDH MOKRÁ LHOTA

SDH Mokrá Lhota, Mokrá Lhota 608272503 65262506