Úvodní stránka » Aktuálně » 1. ročník soutěže "Memoriál Josefa Stránského"
1. ročník soutěže v požárním sportu “Memoriál Josefa Stránského” v Mokré Lhotě

dne 10. srpna letošního roku zorganizoval Sbor dobrovolných hasičů Mokrá Lhota, na místním fotbalovém hřišti ve své osadě, první ročník soutěže v požárním sportu – “Memoriál Josefa Stránského”. Soutěž byla pojmenována na památku bývalého velitele SDH Mokrá Lhota pana Josefa Stránského - jako připomínka jeho dlouholetého působení nejen u dobrovolných, ale také u profesionálních hasičů v okrese Benešov.

Soutěž podle pravidel pro požární sport vydaných Sdružením hasičů Čech, Moravy a Slezska (SH ČMS) sestávala ze dvou částí – běh na 100 metrů přes překážky a požární útok s přenosnou motorovou stříkačkou PS-12.
Všechny zúčastněné nejprve krátce přivítal starosta SDH Mokrá Lhota Michal Hodík, následoval krátký projev starosty okrsku Bystřice SH ČMS pana Karla Drábka, který připomenul i některé důležité informace o činnosti pana Josefa Stránského jak u dobrovolných tak i profesionálních hasičů.  Účastníky také krátce přivítal starosta Okresního sdružení SH ČMS pan Josef Páv, který všechny přítomné (a to i pořadatele) příjemně překvapil udělením Memoriálu Josefa Stránského nádherného putovního poháru starosty okresního sdružení SH ČMS.

Po krátké rozpravě a upřesnění některých specifik pravidel soutěže se první závodníci začali připravovat na start běhu na 100 metrů přes překážky. Z každého týmu postupně běželi tři zástupci. Nejlepších časů dosáhli: David Vyhnal, SDH Křešice s časem 20:62s, Jakub Toman, SDH Vranov s časem 20:69s, Jaroslav Průša, SDH Úročnice s časem 22:75s, Michal Jirovský, SDH Nesvačily s časem 23:84s, Vlastimil Zvolský, SDH Mokrá Lhota “B” s časem 24:82s a Karel Šembera, SDH Mokrá Lhota “A” s časem 27:38s.
Následovala krátká přestávka, během které se mohli členové jednotlivých týmů občerstvit u stánků ve kterých “mokrolhotské hasičky” a zástupci Měšťanského pivovaru DUDÁK ze Strakonic byli připraveni ukojit jejich hlad i případnou žízeň.
Po přestávce již všichni diváci sledovali jednotlivé pokusy soutěžních týmů v disciplíně požární útok s přenosnou motorovou stříkačkou PS-12. V této druhé disciplíně bylo výsledné pořadí – na prvním místě SDH Křešice s časem 28:64s, na druhém místě tým SDH Mokrá Lhota “A” s časem 28:94s, třetí SDH Nesvačily s časem 32:82s, čtvrtý skončil tým SDH Úročnice s časem 36:97, pátý skončil tým SDH Vranov s časem 46:93s a šestý skončil tým SDH Mokrá Lhota “B” s časem 47:19s.
Diváci každý úspěšný pokus odměnili bouřlivým potleskem.

Po sečtení bodů za umístění jednotlivých družstev v první a druhé disciplíně i s přihlédnutím (při rovnosti bodů) k pořadí dosaženého v disciplíně požární útok bylo výsledné pořadí na prvních třech místech: 1. SDH Křešice – tento tým si zároveň odvezl nejen pohár pro vítěze, putovní pohár starosty okresního sdružení SH ČMS ale také menší poháry pro nejrychlejší požární útok a David Vyhnal z SDH Křešice i za první místo v disciplíně běh na 100 metrů přes překážky. 2. místo obsadilo SDH Nesvačily a 3. místo obsadilo SDH Úročnice. Všechna zúčastněná soutěžící družstva obdržela věcné ceny od sponzora soutěže – Měšťanského pivovaru Dudák ze Strakonic.
Díky dobrému počasí a pohodové atmosféře panovala jak mezi soutěžícími, tak i mezi diváky skvělá nálada. Většina týmů se shodla na tom, že se akce povedla a rádi přijmou pozvání i příští rok na další ročník tohoto memoriálu.